KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763031

nr 1576 3031

Erik Ekroth

(1883-1954), Sverige

Landskap med figurer. Signerad. Akvarell, bildmått: 9x14 cm, yttermått inklusive ram: 23x25 cm

Erik Ekroth, svensk tecknare och grafiker född 1883, död 1954.

Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

måndag 6 november 2023
kl 20:57:35

Erik Ekroth

Läs mer om Erik Ekroth